Rasowy tuning na światowym poziomie

tuning jak zrobić

Jeśli należycie do tych fanów motoryzacji, którzy od małego dziecka wzdychali do luksusowych limuzyn Maybacha, wyścigówek Ferrari, czy nawet błyszczących nowością Audi i BMW – mamy dla was dobrą wiadomość. Samochody Waszych marzeń mogą być jeszcze fajniejsze! Wszystkich gotowych na ekstremalne doznania estetyczne zapraszamy do naszego przeglądu najlepszych i najsłynniejszych firm tuningowych z całego świata!

1. Brabus

Brabus tuning

Przedsiębiorstwo zostało założone w roku 1977, a jego nazwa pochodzi od nazwisk dwóch założycieli – Brackmana i Buschmanna. Firma zajmuje się głównie tuningiem aut z fabryki Mercedes-Benz i jest głównym konkurentem AMG.
Zakres usług oferowanych przez BRABUS zaczyna się od silników o podwyższonej mocy, poprzez eleganckie zestawy aerodynamiczne i koła z lekkich stopów, komfortowe zawieszenia i podwozia, kończąc na ekskluzywnym wykończeniu wnętrz.
Najczęściej spotykane modele to Mercedesy C, E, S i SLK oraz wysmakowane egzemplarze Maybach Brabus 57 SV12 i Maybach Brabus 62. Wszystkie pojazdy po tuningu sprzedawane są pod marką Brabus. Niektóre wersje ze stałej oferty są nawet klasyfikowane jako modele marki.

2. Hamann
Hamann tuning

Hamann Motorsport GmbH współpracuje z luksusowymi markami jak Aston Martin, Bentley, Mini, Ferrari, Jaguar, Land Rover, Maserati, Mercedes, Rolls Royce, Porsche i Lamborghini. Jednak najczęściej na naszych drogach spotykamy modele BMW oraz Audi. Firma została założona w roku 1986 w celu współpracy tylko z niemieckimi markami samochodów. Oferuje kompleksowe przeróbki aut zarówno pod względem silników, zespołów oraz stylistyki. Charakterystyczne dla samochodów Hamanna są wyraziste, obniżone nadwozia z drapieżnymi dodatkami i przetłoczeniami.

3. Abarth

Tuning firmy Abarth

Przedsiębiorstwo założył Carlo Abarth w roku 1949. Firma zajmowała się ulepszaniem seryjnych, popularnych samochodów Fiata, ale w początkowych latach także Renault, Alfa Romeo i Simca. Specjalizowała się w podnoszeniu osiągów oraz produkowała własne nadwozia na bazie Fiata, który wchłonął markę w roku 1971. Jednym z najsłynniejszych modeli z tamtego okresu jest Fiat Abarth 131 Rally.

W roku 2007 reaktywowano markę Abarth. Najpopularniejszymi "nowymi" modelami jest Fiat Grande Punto oraz Fiat 500. Choć Abarth nie oferuje tak ekskluzywnych rozwiązań jak wcześniej wspomniane firmy, został bardzo ciepło przyjęty przez klientów. Stylowe wykończenia wnętrza i nadwozia znacznie umilają podróż popularnymi, a wzmocnione podzespoły pozwalają poczuć się choć trochę luksusowo.