Przegląd uchwytów narciarskich

Samochodowe uchwyty narciarskie

Każdy fan białego szaleństwa, doskonale zdaje sobie sprawę ile trudu wymaga konserwacja sprzętu narciarskiego. Kontrola ślizgu deski snowboardowej nie obejdzie się bez poświęceń.
Gdy mamy już pewność stanu technicznego, warto pomyśleć o bezpiecznym transporcie.

Dopasowanie bagażnika dachowego do auta oparte jest na podstawowej wiedzy o samochodzie. Cztery podstawowe informacje które musisz znać: marka, model, rok produkcji i rodzaj nadwozia. Szukając bagażnika warto też określić do czego konkretnie będzie on służył. W tym artykule skupimy się na uchwytach na narty. Obowiązkowym punktem doboru tego typu akcesoriów jest określenie ile nart i desek będziemy przewozić.

Specjalnie dla największych fanów motoryzacji i sportów zimowych przygotowaliśmy przegląd uchwytów narciarskich dla najbardziej wymagających klientów.

Cena: 425,00 zł.

Bagażnik magnetyczny

Magnetyczny bagażnik z zabezpieczeniem przed kradzieżą, zaprojektowany w bardzo innowacyjny sposób. Maksymalna ładowność 3 różnego rodzaju pary nart lub 2 deski snowboardowe. Podwójna podstawa magnetyczna pozwala na zamontowanie do dachów o bardzo nierównej powierzchni. Decydując się na ten bagażnik nie musisz inwestować w belki, relingi czy kity.

Z osłoną wykonaną ze specjalnej mieszanki gumowej, stanowi skuteczną barierę przed przeciekaniem wody, która po zamarznięciu mogłaby negatywnie wpłynąć na szczelność płyty magnetycznej na dachu pojazdu.

Ważne zalety:
 • Dzięki specjalnemu zabezpieczeniu płyt magnetycznych, nie niszczy lakieru.
 • Spełnia wymogi normy ISO.
 • Przeszedł pozytywnie testy CITY CRASH.
 • Stanowi skuteczną barierę przed przeciekaniem wody.
 • Solidne zamknięcie zabezpieczające narty przed kradzieżą.
 • Nie potrzebujesz dodatkowo kitów ani belek.

link do produktu: [KLIKNIJ TUTAJ]

Cena: 185,00 zł.

Magnetyczny bagażnik na narty

Uchwyt charakteryzujący się zaciskami blokującymi z wyjątkowo elastycznego materiału - szczególnie zalecany dla wszelkiego rodzaju nart biegowych. Magnetyczny bagażnik na 2 pary nart wszelkiego typu. Magnetyczne płyty o wysokiej szczelności, przewyższające wytyczne norm, zapewniają bezpieczny transport nart lub snowboardu również w ekstremalnych warunkach. Dzięki specjalnemu zabezpieczeniu płyt magnetycznych, nie niszczy lakieru.

Minimalny rozstaw osi między dwoma zaciskami wynosi tylko 36 cm, co sprawia, że jest on idealny dla wszystkich rodzajów samochodów i rozwiązuje problem transportu na pojazdach o mniejszych wymiarach dachu (samochody sportowe, coupe)

Ważne zalety:
 • Polecany szczególnie do nar biegowych.
 • Aż 3 lata gwarancji.
 • Idealny  dla wszystkich rodzajów samochodów, rozwiązuje problem transportu na pojazdach o mniejszych wymiarach dachu.

link do produktu: [KLIKNIJ TUTAJ]

Cena: 119,99 zł.

Uchwyt narciarski

Ten uchwyt narciarski jest sprzedawany i testowany nawet na dalekiej Syberii. Sprawdzona, trwała, a przede wszystkim łatwa w obsłudze i montażu konstrukcja. Montaż uchwytu możliwy jest zarówno na prostokątnych tradycyjnych belkach - stalowych, jak i również na belkach aerodynamicznych - aluminiowych za pomocą wsuwek. Bagażnik pozawala na transport nart biegowych, zjazdowych oraz desek. Produkowany przez polską firmę Amos-Bis, która powstała w 1957 roku.
Cała konstrukcja jest bardzo uniwersalna, pasuje praktycznie do każdego bagażnika. Produkt zbudowany został z bardzo solidnych podzespołów dostarczanych przez krajowe firmy.
Producent stosuje malowanie proszkowe wykorzystując najlepsze farby poliestrowe i polietylenowe, dzięki czemu uchwyt jest dużo bardziej odporny na mrozy, zadrapania i obicia.

Ważne zalety:
 • Pojemność  od 1 do 5 par nart lub 1 do 4 snowboard.
 • Sposób montażu  ręcznie i za pomocą śrubokręta.
 • Klasyczny wygląd zawsze prezentuje się dobrze, nie zależnie od rodzaju belek.
 • Gumowe podkładki chroniące narty podczas transportu.
 • Pozawala na transport nart biegowych, zjazdowych oraz desek.

link do produktu: [KLIKNIJ TUTAJ]

Cena: 325,00 zł.

Uchwyt narciarski Taurus SnowUp

Bagażnik pasuje zarówno do belek stalowych o przekroju prostokątnym jak i do belek aluminiowych z wykorzystaniem montażu w rowku "T". Bardzo dobrze wykonany aluminiowy uchwyt zapewnia solidne mocowanie
Dzięki użytym przy produkcji materiałom, konstrukcja jest wytrzymała i niezawodna nawet w najcięższych warunkach. Montaż bagażnika nie wymaga zbyt wiele czasu. W komplecie są również podkładki dystansowe, które pozwalają podwyższyć uchwyt i przewozić bezpiecznie narty/snowboardy z wysokimi wiązaniami tak aby nie zawadzały o dach pojazdu

Ważne zalety:
 • Wygodny przycisk zwalniania blokady.
 • Adaptery „wsuwki” do montażu na belkach aluminiowych znajdują się w wyposażeniu standardowym, nie trzeba ich dokupować.
 • Uchwyt pozwala na przewóz 5 par nart zjazdowych, 6 par nart carvingowych lub 2-4 snowboardów.
 • Ładowność według wskazań belek bazowych.

link do produktu: [KLIKNIJ TUTAJ]


Uchwyt narciarski Cruz Ski Rack 6.

CRUZ jest jednym z najważniejszych producentów bagażników samochodowych. Firma posiada pełną gamą rozwiązań do samochodów osobowych, 4x4 i dostawczych. Nowoczesny uchwyt z pewnym zamknięciem nart (wygodnym i bezpiecznym jak w wiązaniach butów narciarskich).
Narty lub snowboard'y zaciskane są w bezpieczny sposób pomiędzy dwoma wysokiej jakości szerokimi listwami gumowymi. Guma przytrzymująca narty nie twardnieje i pewnie trzyma narty nawet przy bardzo dużych prędkościach i bardzo niskich temperaturach.

Ważne zalety:
 • Można montować zarówno na belkach stalowych (obejmy) jak i aluminiowych (za pomocą wsuwek).
 • Wyposażony w zamki antykradzieżowe.
 • Wykonany jest z profili aluminiowych oraz komponentów tworzywa sztucznego.

link do produktu: [KLIKNIJ TUTAJ]

Cena: 265,00 zł.

Uchwyt narciarski Slalom 400
„Slalom” to seria luksusowych, uniwersalnych bagażników do przewozu nart i snowboardów. Nie ustępują jakością i wyglądem najlepszym z występujących obecnie na rynku, za to skutecznie konkurują z nimi ceną. Ich konstrukcja umożliwia łatwy montaż (bez dodatkowych narzędzi) zarówno na belkach prostokątnych, jak i o przekroju opływowym. Dopracowana konstrukcja korpusów z kompozytu oraz powiększone przekroje profili aluminiowych zapewniają maksymalną sztywność i ergonomię. Wysokiej jakości wargi gumowe o wyjątkowej elastyczności, dzięki podwójnym profilom zamkniętym umożliwiają pewne mocowanie nart i desek, także o różnych grubościach.

Ważne zalety:
 • Pozwala na przewóz 3-4 par nart lub 2 snowboardów.
 • Możliwość montażu na jednym z 4 - ech poziomów ponad belką bazową (w zależności od wysokości wiązań przewożonych nart).

link do produktu: [KLIKNIJ TUTAJ]

Cena: 699,00 zł.
Uchwyt narciarski Thule SnowPack 7324
Thule pomaga w transporcie dowolnego ładunku, dba nie tylko o bezpieczeństwo bagażu, dodaje autom charakteru. Jest jedną z najbardziej znanych marek na świecie, ułatwiając kierowcom prowadzenie aktywnego stylu życia.

Gładki, aerodynamiczny bagażnik na narty do wszystkich typów nart i snowboardów - szerokość ładowania 50 cm. Uchwyt dachowy do wszystkich typów nart i snowboardów.Markę charakteryzuje bezpieczne i komfortowe przechowywanie nart snowboardów dzięki bardzo miękkim gumowym ramionom, które nie rysują powierzchni.System Thule One-Key (zamki w zestawie) mocuje narty do uchwytu i jednocześnie uchwyt do samochodu. Mocowanie bezpośrednio do belek z rowkami T dzięki zintegrowanemu osprzętowi montażowemu, który nie wymaga użycia narzędzi, zestaw montażowy z belką prostokątną dostępny jako akcesorium.

Ważne zalety:
 • Uchwyt dachowy do wszystkich typów nart i snowboardów.
 • Zintegrowany pionowy system sprężynowy umożliwia bezpieczne przewożenie grubszych modeli nart i snowboardów, a jednocześnie zmniejsza wysokość pustego uchwytu.
 • Duży przycisk umożliwia łatwe otwieranie i zamykanie, nawet w najgrubszych rękawicach.
 • Dodatkowa przestrzeń nad dachem na narty z wysokimi wiązaniami dzięki dołączonej nóżce przedłużającej, podnoszącej uchwyt.
 • Spełnia najbardziej restrykcyjne normy bezpieczeństwa (test obciążenia City Crash i atest TÜV).

link do produktu: [KLIKNIJ TUTAJ]

     Kierowców często nurtują pytania trudności przy przewozie bagażu mocowanego na dachu samochodu. Pamiętaj, że warto zwrócić uwagę na przeciążenia przy hamowaniu, ruszaniu i zakrętach. Warunki na drogach nie zawsze sprzyjają transportowi ładunków, musisz pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku na drodze. Wyjazd na ,,zimowe wakacje’’ to spora dawka stresu, zaoszczędź sobie nerwów związanych z przewozem sprzętu zimowego i ciesz się wolnym czasem na stoku.