Jak zwiększyć komfort jazdy samochodem?


Jak zwiększyć komfort jazdy samochodem?

Mimo iż zapewnianie odpowiedniego poziomu komfortu nie jest głównym zadaniem samochodów, to jednak aspekt ten jest na tyle ważny, że warto poświęcić mu trochę uwagi. Dowiedz się, jak skutecznie poprawić wygodę, jaką oferuje twoje auto!

Wygoda we wnętrzu pojazdu posiada duże znaczenie zwłaszcza w sytuacji, gdy często jesteśmy w trasie, a dystanse, które pokonujemy w ciągu tygodnia liczyć można w tysiące kilometrów. Wtedy to zapewnienie odpowiedniego komfortu kierowcy, a nierzadko również pasażerom, przekładać się może zarówno na ogólne samopoczucie podróżujących, jak również na bezpieczeństwo na drodze. W końcu powodem wielu wypadków i kolizji jest po prostu najzwyklejsze zmęczenie. Warto zatem go uniknąć!

Nakładki na fotele: strefa miękkiego komfortu

Pokrowce posiadające funkcje prozdrowotne stanowić mogą skuteczną pomoc w walce ze zmęczeniem powodowanym długotrwałym pozostawaniem w jednej pozycji za kierownicą, co należy do normalnych sytuacji podczas długich a także bardzo długich wyjazdów, kiedy to pokonujemy wiele kilometrów. W takich momentach plecy mogą zamarzyć o odrobinie odpoczynku, którą zapewnić mogą im właśnie nakładki na fotele samochodowe. Nacisk powodowany siedzeniem sprawia bowiem, że kręgosłup zaczyna się odkształcać, co prowadzić może do wad postawy i schorzeń kośćca. Stosowanie nakładki pozwala skutecznie ustrzec się tego typu dolegliwości. Polecanym producentem jest tutaj marka Custo Pol, której wyroby charakteryzują wysoka jakość wykonania oraz atrakcyjne ceny. Czołowym modelem firmy jest nakładka Grand Confort, gwarantująca komfort nawet przy długotrwałym użytkowaniu.


nakładka na fotel samochodowy grand confort

nakładka na fotel samochodowy grand confort

nakładka na fotel samochodowy grand confort

nakładka na fotel samochodowy grand confort

nakładka na fotel samochodowy grand confort

Instrukcja montażu:
Instrukcja montażu nakładki na fotel samochodowy

Sprawdź ofertę w sklepie Motoautko.pl 


Poduszki i zagłówki: oparcie dla głowy i pleców

Długie i wyczerpujące trasy często również przyczyniają się do powstawania nadmiernego zmęczenia mięśni karku. W tym przypadku skutecznym rozwiązaniem jest stosowanie poduszek obejmujących szyję, tak zwanych „rogalików”. Dzięki tego typu akcesoriom mięśnie karku zostają odciążone, co nie powoduje ich długotrwałego napięcia, będącego przyczyną sztywności szyi i powstającego w tej strefie ciała bólu. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z dodatkowej poduszki przeznaczonej do użytkowania w zakresie dolnych partii ciała. Podłożona pod pośladki poduszka odciąża tym razem okolice lędźwiowe, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie dokuczliwego bólu wokół kości krzyżowej.

Rozwiązanie niestandardowe, czyli… feng shui!

Jeśli jednak powyższe sposoby poprawienia komfortu podróży uznasz za niewystarczające, być może do gustu przypadną ci zasady znane od tysięcy lat. Mowa tutaj o feng shui – chińskich sposobach aranżacji i planowania przestrzeni w celu osiągnięcia zgodności ze środowiskiem naturalnym. Entuzjaści tego typu technik chwalą sobie ich właściwości, które można zastosować w odniesieniu do praktycznie każdego terenu, otoczenia i miejsca – w tym również samochodu. Jeśli zatem w trakcie podróży twoje ciało nie znajduje dostatecznej pomocy w stosowaniu masujących mat na siedzenia, specjalistycznych poduszek czy też nakładek, może warto spróbować nieco bardziej mistycznych metod?