Wakacje z psem - czyli jak zapewnić mu bezpieczny i wygodny transport.


wakacje z psem

Wakacje coraz bliżej.. Lato, słońce, morze, góry to jest to, o czym większość z nas zaczyna myśleć i powoli planować. Wielu z nas nie chce rozstawać się na zbyt długo ze swoim pupilem 🐕. 

Coraz więcej hoteli, ośrodków wypoczynkowych oraz innych miejsc publicznego użytku akceptuje naszych czworonogów. Pamiętajmy jednak, że podróżowanie z psem to nie lada wyzwanie. Wybierając się w podróż samochodem, zadbajmy, aby pies miał bezpieczne miejsce, gdzie będzie mógł wygodnie pospać i się wyciągnąć. Bardzo dobrym sposobem poprawiającym komfort psa oraz ułatwiającym utrzymanie czystości w aucie jest specjalna mata samochodowa (pokrowiec), która ochroni wnętrze przed psią sierścią i brudem przyniesionym ze spaceru. Nieprzemakalna, łatwa w czyszczeniu, prosta i szybka w montażu/demontażu. Wystarczy położyć pokrowiec na siedzeniu i przełożyć jego otwory przez przednie i tylne zagłówki. Poprzez zasłonięcie przestrzeni między fotelami, mata zapobiega przejście psa na przednie siedzenie samochodu.


Zwierzęta o większych gabarytach możemy również przewozić w bagażniku, ale tylko w autach typu  hatchback lub kombi. Przydatna wtedy jest również specjalna krata lub przegroda, która oddzieli wnętrze auta od bagażnika. 


Wysokiej jakości maty znajdziesz w naszym sklepie www.motoautko.pl klikając w poniższy link:


Mata dla psa
Warto również zaopatrzyć się w pasy bezpieczeństwa dla psa. Nieodpowiedni sposób przewożenia psa nie tylko zagraża jego zdrowiu i życiu, ale i naszemu. Dodatkowo, jeśli podczas wypadku pies wydostałby się na jezdnię, mógłby utrudnić poruszanie się innym pojazdom, a co gorsza, wpaść pod koła innego samochodu. Poprzez nieuważną jazdę 20% wypadków kończy się obrażeniami ciała. Często nieuwaga spowodowana jest źle zabezpieczonym pupilem podczas jazdy. Dlatego przypięcie go pasami jest niezwykle ważne. 


 
Polecane przez nas pasy dla psów:


Pasy dla psówOprócz maty i pasów, warto zaopatrzyć się w akcesoria pozwalające na dokładne określenie miejsca, w którym znajduje się nasze zwierzę. Lokalizator GPS notiOne to niewielkich rozmiarów lokalizator Bluetooth, który potrafi zlokalizować zgubę w pobliżu Twojego telefonu, ale również na drugim końcu Polski. Wystarczy przymocować lokalizator do obroży czworonoga, a informacja o lokalizacji będzie przekazywana na telefon za pomocą specjalnej aplikacji.