Zagłuszacz GPS - legalny sposób na niechciany 'ogon'

http://motoautko.pl/product-pol-32487-Zagluszacz-sygnalu-GPS.html

Czy to możliwe, żeby urządzenie mieszczące się w dłoni potrafiło oprzeć się światowemu systemowi GPS?

Owszem.

Jak w przypadku wielu innych wynalazków, idea systemu namierzania satelitarnego narodziła się w głowach generałów. Po latach zaczęła żyć własnym życiem, czego skutkami cieszymy się do dziś - bez GPS nie powstałyby ani nawigacja samochodowa, ani Endomondo.

http://motoautko.pl/product-pol-32487-Zagluszacz-sygnalu-GPS.html

Jak to możliwe, że dziesięciocentymetrowe urządzenie potrafi oprzeć się tej potężnej sieci? 

Kluczem do skuteczności naszego zagłuszacza jest wykorzystanie jednej z nielicznych słabości systemu nawigacji, czyli olbrzymiej odległości odbiorcy od źródła. Satelity są zawieszone na wysokości ponad 20 tys. km nad ziemią, dlatego docierający do nas sygnał jest słaby i rozproszony. Do jego zneutralizowania wystarczy nadawać z mocą 2 watów na częstotliwościach od 1450 do 1600MHz - i to właśnie potrafi nasze urządzenie.

Jak rozpoznać legalny zagłuszacz i nie narazić się wojsku?

Szalenie istotną kwestią jest to, żebyś miał pewność, że kupiony przez Ciebie zagłuszacz jest w 100% legalny. Możesz to zweryfikować, pytając sprzedawcę, jakie pasma będą zagłuszane. Jedyne w pełni dostępne pasmo nosi nazwę L1 (częstotliwość 1570-1580MHz) i mogą z niego korzystać cywile. Oprócz tego istnieją jeszcze pasma L2 i L5 (wojskowe i lotnicze). Domyślasz się zapewne, że za zagłuszanie tych częstotliwości mogą Cię spotkać, delikatnie mówiąc, nieprzyjemne konsekwencje. Wielu sprzedawców lubi się chwalić, że ich urządzenia zakłócają wszystkie pasma. Po pierwsze - zakup takiego sprzętu jest Ci kompletnie niepotrzebny, ponieważ wszyscy ludzie mogący być zainteresowani śledzeniem Twojej osoby (natrętny szef, podejrzliwa żona, nadopiekuńczy rodzic) korzystają wyłącznie z pasma L1. Po drugie – wiązałoby się to tylko z narażaniem się na ogromne i niepotrzebne ryzyko. Z tego powodu zawsze upewnij się, że zagłuszacz wpływa jedynie na pasmo L1 – tak jak nasze urządzenie.

http://motoautko.pl/product-pol-32487-Zagluszacz-sygnalu-GPS.html

Jak zagłuszacz sprawdza się w praktyce?

Uruchamia się on natychmiast po umieszczeniu w gnieździe zapalniczki. Bardzo ważne jest, żebyś pamiętał o włączonym silniku, ponieważ jest to źródło całkowitego zasilania urządzenia. Na ekranie osoby śledzącej (lub na Twoim własnym lokalizatorze) będzie to wyglądało tak, jakby Twój samochód stał nieruchomo w tym miejscu, w którym rozpocząłeś zagłuszanie. Możesz pojechać dokąd chcesz, na jak długo chcesz i jeśli zaparkujesz tam, gdzie zacząłeś, to nie pozostawisz absolutnie żadnego śladu działania urządzenia. Jeżeli cenisz sobie swoją prywatność i nie chcesz być śledzony, nasz zagłuszacz jest dla Ciebie. Dzięki niemu w jedną sekundę staniesz się kompletnie niewidzialny.

W pełni legalne i oryginalne zagłuszacze znajdziesz na naszym Allegro:

Oraz na naszej stronie (motoautko.pl):
http://motoautko.pl/product-pol-32487-Zagluszacz-sygnalu-GPS.html


Pozbądź się legalnie niechcianego „ogona”!