Lokalizator GPS dla zwierząt na wakacje i nie tylko.

GPS dla zwierząt


Podczas wakacji często szukamy naszych zwierząt, w szczególności zagubionych kotów, które lubią chodzić swoimi własnymi ścieżkami. Koniec z długimi poszukiwaniami naszych pupili, teraz wystarczy jeden lokalizator GPS i odpowiednia aplikacja, która umożliwi m.in.: śledzenie położenia na bieżąco, ustawienie bezpiecznej granicy, po przekroczeniu której włączy się alarm. Dzięki niewielkim gabarytom lokalizator, nie jest uciążliwy dla zwierząt. 


Do lokalizatora GPS będzie należało dokupić kartę SIM od dowolnego operatora, ważne aby na karcie był wykupiony pakiet danych. Miesięczny koszt to ok. 5 zł przy dzisiejszych cenach za pakiety internetowe. Należy też pamiętać, aby karta SIM obsługiwała sieć 2G i 3G, lokalizatory GPS nie współpracują z siecią LTE.  


Śledzenie z użyciem lokalizatora GPS psa lub innych zwierząt odbywa się na trzy sposoby:1. Za pomocą komputera z poziomu przeglądarki internetowej. Na ekranie monitora pojawi się lokalizacja naszego pupila na mapie Google.

2. Za pomocą smartphone'a. Wystarczy do tego dowolna aplikacja do śledzenia położenia ze sklepu Play lub App Store. 

3. Za pomocą SMS'ów. W celu określenia aktualnej pozycji naszego pupila wysyłamy sms na numer karty SIM, która znajduje się w lokalizatorze. W odpowiedzi otrzymamy współrzędne geograficzne, prędkość z jaką poruszą się zwierzę oraz link do mapy Google.

W naszych testach skorzystaliśmy z opcji numer 2. Jest to najwygodniejszy sposób na korzystanie z naszego lokalizatora GPS dla psów i innych zwierząt. Pozycję pupila śledzimy na bieżąco z poziomu mapy Google. Zwierzę zaznaczone jest jako punkt ze strzałką, która wskazuje w jakim kierunku porusza się nasza zguba. Największym ułatwieniem jest też zaznaczenie naszej pozycji, dzięki czemu możemy określić nasze położenie, względem lokalizatora.

Naszą ulubioną opcją jest ustawienie opcji Geo Fence, za pomocą której można wyznaczyć linię bezpieczeństwa. Jeżeli nasz pupil przekroczy tę granicę, to lokalizator GPS wyśle powiadomienie alarmowe na nasz smartphone. 


Polecane przez nas lokalizatory GPS dla zwierząt:

1) GPS Pet Tracking System ET20


Lokalizator GPS Pet

Lokalizator GPS dla psa lub innych zwierząt, który spełnia normę IP67, co oznacza że urządzenie jest wodoodporne
i może być noszone przez zwierzaka w każdych warunkach pogodowych. 


Kolejną zaletą jest pojemna bateria, przy co 30-sekundowym odświeżaniu lokalizator gps, jest w stanie wytrzymać do 8 godzin na jednym ładowaniu. Natomiast jeżeli częstotliwość odświeżania pozycji jest ustawiona na 10 minut, lokalizator zwierząt wytrzyma do 5 minut na jednym ładowaniu.

Jego niewielkie wymiary i ładny pasek, sprawiają iż lokalizator nie będzie przeszkadzał Twojemu pupilowi podczas długich przechadzek.


Plusy:

+ długo trzyma baterię
+ wodoodporny
+ ładny design 
małe wymiary i waga

Minusy:

- konieczność rozkręcania urządzenia, aby zainstalować kartę SIM
- bateria mogłaby mieć większą pojemność


Ocena: 8/10

Cena: 419,00

2) TKSTAR GPS Tracker ET09


Lokalizator GPS Pet Tracking


Lokalizator dla psa lub innego zwierzęcia, różniący się od poprzedniego nie tylko kształtem i kolorem, ale także sposobem instalacji karty SIM. Ten model charakteryzuje się większą pojemnością baterii - 1000 mAh, przy czym lokalizator GPS Pet Tracking System ET20 posiada baterię o pojemności - 800 mAh. Przy włączonym trybie czuwania, lokalizator TKSTAR może wytrzymać do 10 dni bez ładowania.

Niestety w porównaniu z GPS Pet Tracking System ET20, lokalizator GPS TKSTAR
nie jest wodoodporny i nie nadaje się na deszczowe dni.

Plusy: 

+ długo trzyma baterię
+ łatwa instalacja karty SIM
+ ładny design 
+ niska cena
+ małe wymiary i waga

Minusy:

- nie jest wodoodporny 


Ocena: 7,5/10

Cena: 289,00

3) GPS Tracker ET106


GPS dla psów


Trzecia nasza propozycja to lokalizator zwierząt, który nie tylko posłuży zwierzętom, ale także osobom starszym. Posiada przydatną funkcję SOS, która przesyła komunikat SMS na nasz telefon o zaistniałym zagrożeniu. 

Co najważniejsze lokalizator GPS Tracker ET106 posiada obie cechy swoich konkurentów - bateria 1000 mAh i jest wodoodporny - norma IP67. Cechą wodoodpornych lokalizatorów GPS zwierząt jest konieczność rozkręcenia obudowy, aby zamontować kartę SIM. 

Plusy: 

+ długo trzyma baterię
+ pojemna bateria
+ wodoodporny
+ ładny design 

Minusy:

- konieczność rozkręcania urządzenia, aby zainstalować kartę SIM
- nie jest wodoodporny 

Ocena: 8/10

Cena: 349,00


Podsumowując wszystkie przedstawione wyżej lokalizatory GPS dla zwierząt działają na tej samej zasadzie. Lokalizator przesyła dane o położenia na odpowiedni serwer. Po czym następuje przekazanie informacji o położeniu naszego pupila bezpośrednio do aplikacji.