Czy podróż samochodem z dzieckiem może być przyjemna?


Podróż z dzieckiem jakimkolwiek środkiem pojazdu jest dużym przeżyciem zarówno dla rodzica, jak i jego pociechy. Samochód jako jeden z najbardziej niebezpiecznych środków transportu jest szczególnie stresujący. Przed dłuższą wyprawą trwa narada rodzinna jak przetrwać to jak najmniej boleśnie. W przypadku krótszych przejażdżek jest nieco mniejszy problem, ale rozwiązania problemu bardzo podobne. Każdej ze stron zależy na dobrej atmosferze, ale nie zawsze udaje się zachować spokój i opanowanie.

Są dwie podstawowe zasady, na których powinna opierać się wspólna wyprawa autem:

Zasada nr 1: Bezpieczeństwo
Zasada nr 2: Zabawa

Każda z tych reguł jest równocześnie wyznacznikiem udanej wycieczki dla każdej ze stron.
Jeśli będziemy przestrzegać obu tych reguł, nasza podróż przebiegnie względnie spokojnie.

Po pierwsze bezpieczeństwo
Rodzice często stresują się na myśl o wyprawie autem z dzieckiem. Stres wynika ze strachu o bezpieczeństwo malucha. Zanim zdecydujemy się przewozić pociechę samochodem - warto zadbać o odpowiednie akcesoria, takie jak:


Po drugie zabawa
Aby wycieczka była dla dziecka przyjemna powinniśmy pamiętać o zapewnieniu mu odpowiedniej rozrywki. Oto sprawdzone przez rodziców patenty na umiarkowany spokój w samochodzie:
1) Wspólne piosenki
2) Zakup tableta
3) Gry słowne
4) Liczenie samochodów za oknem
5) Zabawki w aucie (smoczki, lalki, samochodziki, itd.)

Głównym problemem tego typu rozwiązań jest organizacja małej powierzchni jaką jest tylna kanapa w pojeździe. Bardzo dobrze jest zainwestować w następujące produkty:
Od brzdąca do rajdowca
Pamiętajmy – aby nasza wspólna wyprawa była przyjemna zarówno dla rodzica jak i dla dziecka, należy wziąć pod uwagę oczekiwania obu stron. Jeśli uda nam się spełnić wzajemne wymagania to każda przejażdżka samochodem nie będzie męczarnią, a świetną zabawą. Kto wie, może w przyszłości z malucha wyrośnie wielki fan motoryzacji? Zadbajmy już teraz o pozytywne skojarzenia z jazdą samochodem!