Krótka galeria gwiazd polskiego driftingu


Gwiazdy driftingu

Drifting szybko zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność. Ten efektowny sport stał się hobby i pasją dla setek tysięcy Polaków, którzy mają dziś powszechny dostęp do wiedzy, aktualności i najnowszych nowinek technicznych. Za sprawą internetu, filmów (zwłaszcza „Szybkich i wściekłych”) i telewizji najlepsi zawodnicy stopniowo osiągają w Polsce rangę celebrytów, co jeszcze dekadę temu wydawało się nie do pomyślenia.

Cieszy fakt, że driftingowa społeczność rośnie w siłę, a na zawody przychodzi coraz więcej kibiców. Relacje i transmisje również osiągają coraz wyższą jakość za sprawą profesjonalnego sprzętu, nowoczesnych kamer i metod realizacji. Już wkrótce również Motoautko dołoży swoją cegiełkę do rozwoju tego sportu. Szczegóły pozostawiamy w tajemnicy jako niespodziankę dla naszych klientów i fanów.

Chcielibyśmy przedstawić dziś trzech kierowców, których uważamy za najciekawszych przedstawicieli polskiego driftingu. Podkreślamy, że jest to nasz subiektywny wybór, a każdy z Was ma prawo do własnej oceny swoich idoli.

1) Karolina Pilarczyk
Królowa polskiego driftu. Jedyna licencjonowana drifterka w Polsce. Od kilku lat podbija serca fanów sportów motorowych w kraju i za granicą, z powodzeniem udowadniając, że „słabsza płeć” może bez problemu rywalizować z mężczyznami.

Karolina Pilarczyk

2) Wojciech „Ogień” Łubkowski
Ten żywiołowy 40-latek, wiecznie młody duchem, znajduje się aktualnie na prowadzeniu w klasyfikacji mistrzostw Drift Open. Przed rozpoczęciem sezonu deklarował, że będzie to jego pożegnalny rok. Czy uda mu się ukoronować bogatą karierę zdobyciem zwycięskiego pucharu? Mimo wszystko mamy nadzieję, że „Ogień” będzie nas rozpalał jeszcze przez wiele długich lat.

Wojciech „Ogień” Łubkowski

3) Adam „Rubik” Zalewski
Sensacyjny nastolatek (rocznik 2000!), głośno pukający do elity polskich drifterów. Jego droga do driftingu wiodła przez karting, gdzie zdobył tytuł Mistrza Polski. W wieku 11 lat rozpoczął treningi driftingu, a w kolejnym roku wziął udział w pierwszych profesjonalnych zawodach. Obecnie ma już sukcesy i zwycięstwa, m.in. w serii Drift Masters. Całkiem nieźle jak na gimnazjalistę. ;)

Adam „Rubik” Zalewski