Czym pachnie twój samochód? Odświeżacze samochodowe

Odświeżacze samochodowe

Odświeżaczy samochodowych dostępnych na rynku jest chyba tyle, co i kierowców je wybierających. Każdy ma inne upodobania co do rodzaju zapachu oraz formy, w jakiej występuje. Wanilia, owoce, cytrusy, kawa czy zapach nowego samochodu? W żelu, sprayu, klipsie czy buteleczce? W naszym zestawieniu najpopularniejszych odświeżaczy spróbujemy pomóc wybrać produkt, który nie przyprawi kierowcy o ból głowy.

Zawieszki na lusterko
Najczęściej spotykane w samochodach są zawieszki na lusterko wsteczne. Występują w formie tradycyjnych choinek, ale mają też kształt listków, owoców czy inny, zależny od zapachu. Jest to kawałek tekturki lub innego chłonnego, sztywnego materiału, nasączony kompozycją zapachową.
Swoją popularność zawieszki zawdzięczają niskiej cenie oraz różnorodności form i zapachów. Wielu użytkowników narzeka na krótką trwałość tych produktów, jednak już mniejsza liczba używa ich prawidłowo! Nie powinniśmy od razu wyjmować ich z foliowego opakowania, a lekko rozerwać lub naciąć folię. Dzięki temu nie uderzy nas od razu intensywny zapach, a będzie się on stopniowo uwalniał przez dłuższy czas.

Wunder Baum

Klipsy na kratkę wentylacyjną
Kolejną popularną formą odświeżaczy są klipsy lub buteleczki wpinane na kratkę wentylacyjną. Podobnie jak zawieszki występują w wielu formach i zapachach. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że możemy regulować intensywność zapachu poprzez moc i temperaturę nawiewu. Zwykle wystarczają na około miesiąc, w zależności od intensywności użytkowania.

Jakie odświeżacze samochodu

Spray
Odświeżacze powietrza w sprayu najczęściej są używane w domach lub innych większych pomieszczeniach. Są mało popularne w samochodach, jednak osoby ich używające bardzo doceniają tę formę. Spray do samochodu jest mniejszy niż ten do pomieszczeń, ma też mniejszy rozpylacz, co znacznie ułatwia używanie. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że możemy ich używać tylko wtedy, kiedy są potrzebne. Na co dzień zwykle nie potrzebujemy intensywnego zapachu, ale małe odświeżenie przyda się np. po długiej podróży czy przejażdżce z pupilem.

Różne odświeżacze samochodowe

Zapachy żelowe
Odświeżacze w żelu występują w różnych formach – zarówno w klipsie na kratkę jak i w zawieszkach. Od tradycyjnych produktów różnią się formą nośnika zapachu. Kolorowy żel ładnie wygląda, a dzięki swojej formie równomiernie uwalnia zapach przez długi czas.

Najlepsze odświeżacze samochodu

Nietypowe formy zapachów
Na rynku znajdziemy też wiele nowoczesnych lub nietypowych form odświeżaczy. Coraz popularniejsze stają się woreczki z żelowymi kuleczkami – mają delikatny zapach, a ich forma umożliwia zawieszenie lub położenie produktu np. w boczku drzwi. Często spotykamy szklane buteleczki z drewnianym korkiem, wypełnione esencją. Mają ładną formę, choć funkcję odświeżacza spełniają nieco gorzej. Możemy zakupić też puszki, które w środku posiadają celulozę lub inne włókna roślinne, zamoczone w substancji zapachowej. Choć pachną ładnie i są trwałe, ich intensywny zapach nadaje się raczej do pomieszczeń, niż małej przestrzeni samochodu.
Coraz popularniejsze jest używanie specjalnych drewienek przeznaczonych do nasączania substancjami zapachowymi. Można kupić gotowy produkt specjalnie do samochodu, a gdy wywietrzeje, zwilżyć go ulubionymi perfumami lub olejkiem zapachowym.

Odświeżamy samochód z Aroma

Niezależnie od typu oraz formy odświeżacza jaki lubimy, należy pamiętać o kilku zasadach. Wybierajmy zawsze towar sprawdzonych firm – tanie produkty z dalekiego wschodu często zawierają szkodliwe związki chemiczne, które mogą nam poważnie zaszkodzić. Aby jak najdłużej cieszyć się świeżym aromatem w aucie, zawsze przestrzegajmy zaleceń producenta – dzięki temu znacznie wydłużymy żywotność produktu.

Duży wybór zapachów znajdziesz w naszym sklepie www.motoautko.pl klikając bezpośrednio w ten link: Zapachy samochodowe