5 przydatnych gadżetów, które możesz podpiąć do gniazda zapalniczki Twojego samochodu

akcesoria do gniazda zapalniczki
 
Gniazdo zapalniczki znajduje się praktycznie w każdym samochodzie i pierwotnie służyć miało jako narzędzie umożliwiające zapalanie papierosa.
W dzisiejszych czasach coraz popularniejszą funkcją gniazda jest zasilanie wszelkiego rodzaju urządzeń mobilnych 12V takich jak telefony komórkowe, tablety, nawigacja satelitarna, przenośne urządzenia wideo oraz inne gadżety.

Na rynku sprzedawanych jest wiele ciekawych akcesoriów, które możemy praktycznie wykorzystać dzięki podłączeniu do gniazda zapalniczki.
Na najpopularniejszym serwisie aukcyjnym w Polsce największym popytem cieszy się odkurzacz samochodowy, ładowarka oraz czajnik. Oprócz tego typu ofert możemy znaleźć również bardziej oryginalne produkty. Poniżej umieściliśmy listę 5 najciekawszych produktów, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

1) Kamera endoskopowa do inspekcji pustych przestrzeni
Ustalenie, czy w pustych przestrzeniach samochodu znajduje się rdza, bywa trudne. Czasami wymaga to od nas wiele wysiłku, a w ciężkich przypadkach nawet ingerencji w karoserię. Dzięki temu urządzeniu bardzo szybko jesteś w stanie określić czy rdza zaatakowała Twój pojazd. Możesz natychmiastowo zareagować, wysłać auto do lakiernika i zapobiec większym szkodom.
kamera endoskopowa do samochodu
To bardzo praktyczny gadżet, który pozwala na bieżąco monitorować lokalizację każdego samochodu. Niektóre modele pozwalają na rejestrowanie przebytej trasy oraz wysłanie powiadomienia w sytuacjach awaryjnych. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie dla przedsiębiorstw posiadających firmową flotę.
lokalizator gps do samochodu

Coraz większa liczba osób dokonuje zakupu kamery samochodowej. Umożliwia rejestrowanie zarówno zdarzeń na drodze, jak i pięknych krajobrazów podczas wakacji. Przekrój cenowy tego typu produktów jest duży. Koszt uzależniony jest od zastosowanej technologii. Producenci oferują takie możliwości jak rozdzielczość HD czy też czujnik ruchu.

kamera samochodowa

Ten produkt polecany jest szczególnie dla osób wyjeżdżających w dalekie podróże. Kubek daje kierowcy możliwość podgrzewania napoju bez udziału żadnych innych urządzeń. Producenci posiadają w ofercie wiele kolorów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

kubek termiczny do samochodu

5) Soundracer
To kolejny ciekawy gadżet na polskim rynku, który jest idealnym urządzeniem dla fanów odgłosów silnika w samochodzie. Działanie sprzętu polega na zestrojeniu częstotliwości FM Soundracera z częstotliwością fal pomiędzy 87,5 a 108,0 MHz FM radia, dzięki temu po wrzuceniu pierwszego biegu i naciśnięciu gazu pojawia się w głośnikach sportowy dźwięk silnika.
Soundracer działa bezproblemowo w większości aut produkowanych na świecie.

soundtracer do samochodu
Jeden z liderów branży motoryzacyjnej – Hyundai rozpoczął rewolucję i inżynierzy postanowili zamienić gniazdo zapalniczki na tradycyjne gniazdo USB. Czy to dobry pomysł? Prawdopodobnie tak. Tego typu gniazdo jest mniej obciążające dla akumulatora. Koreańczycy zapewniają, iż ładowanie urządzeń mobilnych będzie odbywać się 7 razy szybciej.

Przyszłość gniazd zapalniczki leży zapewne jak zawsze w rękach samych kierowców. Popyt kreuje podaż.
Obecnie na rynku znajduje się wiele przydatnych produktów, które znajdują zastosowanie w naszych samochodach. W naszej opinii, popyt na produkty podłączane do gniazda zapalniczki nadal będzie duży, więc producenci w dalszym ciągu będą się prześcigali w produkcji coraz to ciekawszych gadżetów.