Bagażniki dachowe - punkty montażoweW tamtym tygodniu podpowiadaliśmy, jak zamontować bagażnik na normalny dach samochodu. Kolejna część naszego cyklu dotyczyć będzie montażu bagażnika do samochodu posiadającego punkty montażowe. 
 

Punkty montażowe – jest to odpowiednio przygotowane miejsce w dachu samochodu, za pośrednictwem którego montujemy bagażnik. W niektórych przypadkach, punkty te są ukryte pod listwami ozdobnymi lub uszczelką.Montaż bagażnika na punkty uważany jest za jeden z najprostszych rodzajów montażu. Należy zamontować stopy w odpowiednich miejscach (punktach montażowych) po wcześniejszym usunięciu zaślepek.Wyróżniamy dwa rozwiązania w zależności od rodzaju bagażnika:

*Montaż bagażnika za pomocą dociągnięcia klipsa

*Montaż bagażnika za pomocą dokręcenia śruby – przydatny będzie wtedy klucz imbusowy (podstawowe narzędzia powinny być dołączone do zestawu)Przed rozpoczęciem montażu warto zapoznać się z instrukcją dołączoną do bagażnika. Ułatwi to nam montaż i pozwoli uniknąć niepotrzebnych nerwów.Montaż bagażnika w 7 krokach

Po wyjęciu bagażnika z pudełka postępuj zgodnie z przygotowanymi przez nas wskazówkami:


Przykładowe bagażniki na punkty montażowe:
- Amos-bis Koala K-D
- Amos-bis Koala K-K
- Amos-bis C15 
- Amos-bis Beta
- Cruz AIRO X
- Cruz ST, AT
- Cruz SX, AX
- Whispbar S225W
- Whispbar S16W
- Fabbri Barro (dostawcze)