45 km przez Kampinos, czyli kolejny aktywny weekend z MotoautkoW związku z dużym zainteresowaniem trasą rowerową prowadzącą przez Kampinos, przedstawiamy Wam jej krótszą wersję, w sam raz na lekką, weekendową wycieczkę.

Długość wycieczki rowerowej: około 45 km
Rodzaj terenu: łatwy, bardzo przyjemny (większość trasy prowadzi przez las lub po dobrej, asfaltowej nawierzchni)
Czas: około 3 godziny

Start: ulica Radiowa (Bemowo), wzdłuż której biegnie oznakowana, gruntowa ścieżka rowerowa. Kierujemy się nią prosto około 2 km, po których znajdziemy się na skrzyżowaniu dróg leśnych w Lesie Bemowskim.


W Lesie Bemowskim kierujemy się żółtą ścieżką rowerową – Puszczański Żółty Szlak Łącznikowy. Oznaczenia zaprowadzą nas, aż do samego Izabelina. Zaraz za lasem zaczyna się przyjemna, szutrowa droga prowadząca do wsi Janów. Następnie nawierzchnia zmienia się na asfaltową. Na jej krańcu kierujemy się w prawo, jadąc do wsi Izabelin.
We wsi Izabelin wjeżdżamy na Kampinoski Szlak Rowerowy oznakowany kolorem zielonym, który prowadzi do wsi Lipków (po przejechaniu około 3 km). W Lipkowie można polecamy obejrzeć osiemnastowieczny dwór.


Z Lipkowa jedziemy drogą lokalną o nawierzchni asfaltowej, przez wsie Koczargi Stare i Zalesie. Po około 10 km na końcu wsi Zalesie skręcamy w lewo i prostą drogą dojeżdżamy do wsi Mariew.
Zielony Kampinoski Szlak Rowerowy prowadzi w lewo na skrzyżowaniu z przystankiem autobusowym, my natomiast kierujemy się prosto, tym razem Puszczańskim Żółtym Szlakiem Rowerowym.
Całkiem przyjemną, szutrową drogą, prowadzącą przez las jedziemy prosto przez około 4 km (z lewej strony po około 1,5 km mijamy zabudowania leśniczówki). Lasem dojedziemy prawie do samej wsi Truskaw.


Z Truskawia kierujemy się Puszczańskim Żółtym Szlakiem Łącznikowym i po około 4 km docieramy do cmentarza w Palmirach.Następnie jedziemy około 4 km na północ drogą asfaltową przez las do wsi Palmiry.


W Palmirach Puszczański Żółty Szlak Łącznikowy styka się z Kampinoskim Szlakiem Rowerowym. Skręcamy w prawo i skrajem Puszczy kierujemy się w stronę Łomianek.
Będąc przed Łomiankami polecamy przy okazji skierować się nad Wisłę. W Rezerwacie Kępa Kiełpińska można podziwiać naprawdę przepiękne widoki oraz piękno przyrody.W Łomiankach kierujemy się na Warszawski Szlak Rowerowy Wisły, którym do Warszawy wjeżdżamy przez ulicę Prozy. Dalej szlak ten biegnie wzdłuż Wisłostrady koło Lasku Bielańskiego i Kępy Potockiej.