Custo – podróż bez bólu

jak podróżować bez bólu
Lato, wakacje, przyjemna pogoda… Kto z nas nie ma w takiej sytuacji ochoty, by wsiąść w samochód i udać się w daleką podróż do wymarzonego miejsca? Chociaż brzmi to atrakcyjnie, nie dla wszystkich jest to komfortowe. Jeżeli na samą myśl lub wspomnienie z minionych wyjazdów zaczyna boleć Cię głowa, a długie godziny spędzone za kółkiem lub na miejscu pasażera kojarzą Ci się z traumą dla kręgosłupa… Przestań! Usiądź wygodnie i przejdź do kolejnej części wpisu.

Poduszki ergonomiczne marki CUSTO

W dzisiejszej notce chcemy przedstawić docenione już na polskim rynku poduszki ergonomiczne z gamy Komfort marki CUSTO. Od przeszło 15 lat ta firma z francuskim akcentem zajmuje się produkcją dywaników do samochodów - jest ich czołowym producentem w całej Europie (o czym świadczy chociażby dzienna liczba wyprodukowanych egzemplarzy: około 10 000). Profesjonalnie dba o ochronę foteli oraz karoserii, produkując także pokrowce samochodowe. Do oferty firmy dołączyła również popularna seria Custo Confort, a jeśli jeszcze o niej nie słyszeliście – czas nadrobić straty!
pozycja kierowcy w samochodzie

Bolesna podróż samochodem

Nie da się ukryć, że długa jazda samochodem jest w stanie zmęczyć nawet najbardziej odporne jednostki. Ciągłe skupienie, gotowość, pełna koncentracja… Do tego dochodzi wymuszona pozycja ciała, mięśnie zaczynają sztywnieć i najzwyczajniej boleć. Warto dodać, że prawidłowa postawa w samochodzie jest ważna nie tylko dla pasażera, ale i kierowcy. To właśnie on, jako najbardziej odpowiedzialna osoba w samochodzie, musi być wypoczęty i w dobrej kondycji fizycznej. Tylko w taki sposób wszystkie zmysły, a także spostrzegawczość i refleks, są przygotowane do każdej sytuacji na drodze. Jeśli już wyregulowaliśmy odpowiednio fotel, dopasowując go do naszej budowy ciała i wzrostu, a mimo to nie czujemy pełni komfortu – rozwiązaniem mogą być poniższe akcesoria.

Podkładki i poduszki ergonimoczne - Głowa/kark/łopatki

Długa jazda samochodem w stałej pozycji prowadzić może do zesztywnienia łopatek, barków oraz karku. Skutkuje to zazwyczaj bólem głowy, odczuwane może być także drętwienie w okolicach rąk. Warto co jakiś czas robić przerwy w trasie, a przede wszystkim zadbać o prawidłowe oparcie górnych części ciała. Osobom o szczególnej wrażliwości tych okolic polecamy: 

podkładki i poduszki ergonomiczne

Podkładka pod głowę Cale tête 
Wystarczy kilka ruchów, by zamontować ją na fotelu, a następnie dopasować i całkowicie oddać się podróży, nie zwracając uwagi na kolejne godziny spędzone w aucie. Jest na tyle elastyczna, że da się ją dowolnie ułożyć, co pozwala na odnalezienie najbardziej komfortowej pozycji.
Podgłówek Oreiller Grand Confort 
Niby zwykła poduszka wykonana z bardzo miękkiego materiału, a potrafi uratować niejeden sen zmęczonych pasażerów. Dzięki sprytnie schowanym przyssawkom możemy przyczepić ją do szyby, a jeśli chcemy mieć wygodne oparcie na fotelu – wystarczy przymocować ją za pomocą opaski (równie sprytnie schowanej na poduszce). 

Poduszka wielopozycyjna Coussin Multiposition 
Innymi słowy: tysiące elastycznych mikrokulek, gotowych, by przynieść odprężenie zmęczonym mięśniom. Chociaż brzmi jak reklama, ta poduszka naprawdę jest niezwykła. Ma wiele zastosowań ograniczonych jedynie wyobraźnią i miejscem dostępnym w samochodzie. Za głowę, pod łopatki, na lędźwie, a nawet pod łokieć. Do samochodu, do domu, a w wersji dla odważnych: do pracy.

Poduszki ergonomiczne pod lędźwie

Podczas długotrwałej jazdy samochodem w pozycji siedzącej dolna część naszych pleców jest bardzo obciążona. Wszystkie więzadła, stawy oraz mięśnie są poddawane przeciążeniom, co skutkować może ostrym bólem w tej okolicy, może być on odczuwalny nawet w nogach. Na kręgosłup wpływ ma także dynamika jazdy (kierowca cały czas ma napięte mięśnie, musi być skoncentrowany). Według wielu teorii, jazda samochodem może powodować dwa razy większe obciążenie niż standardowa praca przy biurku. Poniżej przedstawiamy produkty, które mogą w pewnym stopniu przynieść ulgę w bólu, a także zadbać o naszą prawidłową postawę w czasie jazdy. 

poduszki pod lędźwie
Poduszka Coussin Lombaire 
Właśnie ta niepozorna szara poduszka gwarantuje idealne wygięcie w dolnym odcinku kręgosłupa. Zaprojektowana w magiczny sposób (nazwany mianem technologii Visco-elastycznej) zapamiętuje kształt i pozwala na całkowite odprężenie oraz złagodzenie napięcia mięśniowego. Można ją wykorzystać również w domu i w pracy, warto więc zabierać ją ze sobą, wysiadając z samochodu. Nie trzeba się przy tym martwić o ewentualne zabrudzenia - zdejmowany pokrowiec można w każdej chwili włożyć z resztą prania do pralki (podobnie jak w przypadku wielu poduszek z serii Komfort).
Poduszka Cale-dos 
Również stworzona w magiczny sposób (przypomnijmy: technologia Visco-elastyczna), który pozwala na dopasowanie się do kształtu ciała i zachowanie wygodnej pozycję w czasie jazdy. Idealna dla osób narzekających na bóle właśnie w dolnej partii kręgosłupa, a także dla kobiet w ciąży.  

Poduszki ergonomiczne zapewniające komfort siedzenia w samochodzie


poduszki ergonomiczne do siedzenia
Poduszka podwyższająca Coussin Rehausseur 
Wspominaliśmy już, jak ważne jest przyjęcie prawidłowej postawy w czasie jazdy. Jeżeli wyregulowaliśmy już fotel, a nasze ręce wciąż muszą być wyciągnięte delikatnie w górę, zamiast swobodnie trzymać kierownicę – warto zainteresować się tą poduszką. Ta wymuszona pozycja ciała może powodować bóle głowy, karku i szybkie zmęczenie barków. Poduszka jest więc idealnym ratunkiem - dodaje do siedzenia kilka centymetrów wysokości i pomaga przyjąć odpowiednią postawę. Co wymaga podkreślenia – poduszka jest tak gęsto wypełniona pianką, że nie opada w czasie jazdy, nie zmienia swojego kształtu. W taki sposób gwarantuje podróż bez bólu.
Podkładka komfortowa Assise Grand Confort 
Tak naprawdę wypadałoby powtórzyć wszystko, co zostało omówione w poprzednim punkcie. Dodamy jednak, że wymuszona przez tą poduszkę pozycja doskonale rozluźnia nie tylko mięśnie pleców, ale i miednicy. Polecana więc szczególnie dla kobiet w ciąży (śmiało można zabierać do domu!).
Poduszka terapeutyczna Assise Therapeutique 
Jeżeli ktoś kiedykolwiek złamał kość ogonową lub boryka się z problemami w końcowym odcinku kręgosłupa, to wie, jaki ból towarzyszy długiemu siedzeniu w tym samym miejscu przez wiele godzin. Jak zmniejszyć uporczywy nacisk? To proste - wystarczy ta poduszka. Gwarantujemy odczuwalne podniesienie komfortu! 

Poduszka obrotowa Coussin Pivotant 
Zwyrodnienia w dolnej części kręgosłupa mogą powodować problemy z obracaniem się i zmusić do wstawania w dziwnie pokraczny sposób (tak, to jest czas, by przypomnieć sobie, jak się wysiada z samochodu i jak bardzo zgubny wpływ ma to na nasze plecy). Mamy na to bajecznie proste rozwiązanie - poduszka umożliwiająca obrót o 360°, chroniąca całe plecy przed wykrzywianiem ich w nieodpowiedni i szkodliwy sposób.

C(i)ałokształt


Chociaż mówi się, że jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego – pragniemy ten mit obalić i pokazać nakładkę wysokiego komfortu – matę Couvre Siege Grand Confort.
Łączy ona wszystkie cechy ergonomicznych poduszek. Gwarantuje idealne ułożenie ciała, odpowiednią pozycję, a do tego jest przemiła w dotyku. Wszystko to razem powoduje, że podróż staje się naprawdę komfortowa. I bezpieczna, bo nakładka jest kompatybilna z poduszkami powietrznymi, więc w razie potrzeby nie przeszkadza im w działaniu. 
Jeżeli czujecie się zachęceni do wypróbowania przedstawionych ergonomicznych poduszek - mamy dla naszych czytelników specjalny rabat -5%. Wystarczy przy zamówieniu wpisać kod umieszczony na poniższej grafice, odebrać przesyłkę i cieszyć się długo wyczekiwanym komfortem podróży. 

https://motoautko.pl/firm-pol-1308137277-Custo-Pol.html